[LS] The Anarchs Roleplay - samp.anarchs.net - SAMP Server


For several days the server was unavailable, and was automatically moved to the "Inactive", Click Here to activate the server.


IP Address: sunucu.anarchs.net:7777 Server Status: Offline
Players: 0 / 0 Type: RP
Version: 0.3.DL-R1 Language: Turkish
Gamemode: - Weather: Blue sky
Players' record: 4 players Rating: 1 votes
Server site: https://samp.anarchs.net
Date added: 2023-10-06 12:06:10
Last update: 2024-01-15 11:40:15

RolePlay RPG


The Anarchs SA:MP Roleplay Sunucusu (TARP)


[justify]Kendi tanımımıza göre TARP, The Anarchs Oyuncu Topluluğu'na ait GTA San Andreas oyununun SA:MP istemcisi üzerinde açılmış bir topluluk rol yapma sunucusudur. Sunucumuz, diğer sunucularda bulamadığımız rol yapma oyunu ideallerimize göre, azami gerçekçilik ön planda tutularak tasarlanmıştır. Genel olarak yerli/yabancı rol yapma sunucularından alışık olduğumuzun aksine, diğer oyunculara karşı size üstünlük sağlayan her türlü OOC etken ve oyun içi satın alımlar oyunmodundan tamamen kaldırılmıştır. Şu ana kadar yaptığımız tüm sunucularımız gibi SA:MP Roleplay sunucumuz da tamamen ücretsiz şekilde başta topluluk üyeleri ve isteyen tüm oyunculara uzun süreli sabit bir rol yapma deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Oyunculara, gerçekçiliği sağlayan bazı kurallar dışında yaratıcılığın sınırı olmayan bir evren vadediyoruz.[/justify]

Sunucu & Sunucu Evreni Hakkında

[justify][color=#ffffff]Sunucumuz, San Andreas eyaletine bağlı Red County bölgesinde yer alan kurgusal bir evrende geçmektedir. Sunucumuzu, GTA San Andreas evrenini baz alarak oluşturulduğu için gerçek kişi, kurum ve organizasyonları içermemek sunucu evreni politikalarımız arasında yer almaktadır. Sunucu konseptine uygun olacak şekilde düzenleme yapılmış hazır bir oyunmodu ile oyunculara azami gerçekçilik sunma misyonu ile hareket ettiğimiz için bu gayede oluşturulmuş özel rol politikaları mevcuttur.

Sunucumuzda yer alan, yer alacak her oyuncuya özgür ve yaratıcı bir rol deneyimi sunmayı amaçladığımız için alışagelmiş bazı normları reddediyoruz. Oyuncuların gün içerisinde kısıtlı olan vakitlerini sadece buna harcamadan; hayal ettikleri rolleri, belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirebilmesini ve bunu yaparken tüm oyuncular için eğlenceli bir ortam oluşturm


Reviews about the server


Write a review

There are no reviews for this server yet, but you can do it first!

Web module for the site
For dark sites

For bright sites

Module "Online" (Move your mouse over online)Button "Vote"
Online statistics for the last 24 hours

Ping server statistics per day (indicated in the number of server checks, displayed in percent)
Information about your server on the site, using our API Learn more about the Server API

Server Name:
Server Address:
Server version:
Gamemode:
Current online: players
Record:
Last update:
Server Status: Server Ranking:

Server of the day


Online: 0 / 300
Family a City Rp | S1
Online: 7 / 1000

Last reviews

Romania Love Stunt | ViP ..
IonutRLS at 23:10

Republic Gaming - Freeroa..
Easy game,easy life! Starting Bonus for new players - 500,000! Join server and you can already buy a car and a house! Visit our server! Good luck & have fun!
xenemyxlvlv at 12:06

[ENG] Sunset Roleplay
Easy game,easy life! Starting Bonus for new players - 500,000! Join server and you can already buy a car and a house! Visit our server! Good luck & have fun!
xenemyxlvlv at 12:05

[ENG] Valrise RPG
"Valrise Roleplay holds a special place in my heart. It's not just a server; it's a vibrant community where friendships are forged and adventures are shared. I want to express my gratitude to each and every member for making this server a welcoming and enjoyable place to be. Your dedication and passion are truly inspiring. As we continue to grow and evolve, I look forward to creating many more memories together. Thank you for being part of this amazing journey at Valrise Roleplay!"
Charlotte at 01:48

Sweety Roleplay | Ultra-H..
Join !!
Azima at 17:09

Republic Gaming - Freeroa..
A friendly SA:MP community of people who like play SA:MP - chill-out, kick-back an relax. ✌ In this server you can buy a car, house, business, join a faction like a gang (grove, ballas, aztecas, vagos) ,mafia, police or just do in-game jobs to make money for living. We also host different types of events like roadtrip,race,car show, derby, death match and other. Free VIP for our most active & loyal players.
xenemyxlvlv at 08:12

[ENG] Valrise RPG
Fun community,fun jobs,fun people all around,fun activities,responsive staff. I highly recommend this server! So much fun awaits you!
Elfin at 00:10